Araç üstyapı projelerinin kapsamı çok geniştir. Bunlardan bazıları frigorifik kasa, ahşap kasa, sac kasa, açık kasa, kapalı kasa, platform kasa,

brandalı kasa, tenteli kasa, konteyner taşıcı, ilaveli kasa, perdeli kasa, kancalı kaldırıcı damper, canlı hayvan taşıyıcı, oto taşıyıcı, oto kurtarıcı projesi, beton mikseri, beton pompası, çöp toplama aracı, yol süpürme aracı, kompresör planör taşıyıcı, perakende satış aracı, kamyon tente projesi, itfaiye aracı, tomruk taşıyıcı, yol süpürme aracı, kar küreme aracı, tuz serpme aracı, ambulans üstyapı projeleri kapsamında hazırladığımız projelerden bazılarıdır.

Türkiye’de kayıt altına alınacak araçların tadilatları, AİTM yönetmeliği kapsamındaki ilgili maddelere uygun olarak gerçekleştirilmelidir. Projenin onayından sonra, yetkili kurumlarda mevzuata uygun şekilde tescil işlemleri yapılmalıdır. Bu adımların takip edilmesi, araçların kullanımının güvenliğini sağlamak ve yasal zorunlulukları karşılamak açısından önemlidir. 

Tadilat işlemleri yürüten firma ve yetkili teknik mühendis, aracın ölçüleri, ağırlığı ve gerekli olan diğer ekipmanları ve yapılan tadilatlar hakkında görüşmelidir. Yönetmeliklere uygun olmayan bir tadilatla karşılaşmamanız için, bu aşamayı kesinlikle atlamamalısınız. Yönetmeliğe uygun olarak yapılan tadilatlar yetkili teknik mühendisi tarafından kontrol edilmeli ve projelendirilmelidir.

Aracın tadilatı tamamlandıktan sonra, herhangi bir TSE Araç Kontrol Merkezi (AKM) tarafından incelenir ve yetkili makine mühendisi tarafından hazırlanan proje TSE Araç Proje Müdürlüğü tarafından onaylanır. TÜV-TÜRK istasyonlarında yapılan muayeneden sonra, aracın tescil işlemleri yetkili tescil kuruluşu (Noter) tarafından gerçekleştirilir. Tüm bu işlemler, aracın yeniden trafiğe çıkabilmesi için zorunludur ve uygun şekilde yerine getirilmelidir.

Daha fazla bilgi almak için telefon, WhatsApp veya e-posta yoluyla bize ulaşabilirsiniz.

 

Whatsapp

Hemen Ara

E – posta